O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Komoot - jak korzystać?

Komoot - jak korzystać?
Komoot to darmowa aplikacja na telefony jak i strona internetowa do planowania wycieczek oraz nawigacji pieszej i rowerowej w terenie

Udostępnij:
google plus mail

  • Dostępna jest po angielsku i niemiecku (stan na 01.01.2019), jednak wystarczy znajomość kilku podstawowych terminów, by niemal swobodnie korzystać z aplikacji.
  • Pozwala planować wycieczki uwzględniając i wyświetlając dane podstawowe, takie jak długość trasy, czas przejazdu, rodzaj roweru, jak również te szczegółowe, jak suma podjazdów i zjazdów, rodzaj nawierzchni, rodzaj drogi i inne.
  • Komoot równie przydatny jest w terenie - do nawigacji po wcześniej zaplanowanych trasach, rejestracji śladu, czy jako pamiętnik wypraw, gdyż w czasie podróży jak i po niej możemy dodawać zdjęcia.
  • Aplikacja bazuje na mapach OpenStreetMap wzbogaconych o aktualne dane dotyczące rodzajów nawierzchni oraz tysiące atrakcji: miejsc i odcinków dodanych przez użytkowników serwisu.

  • Założenie darmowego konta otwiera szereg możliwości takich jak zapisywanie własnych tras, modyfikowanie istniejących tras czy wysyłanie tras z komputera na telefon. W wersji darmowej możemy planować i przeglądać wycieczki.
  • Wersja płatna otwiera szereg możliwości, takich jak nawigacja po zaplanowanych trasach, czy zapis wycieczek i map offline na telefonie. Co ważne, autorzy aplikacji oferują (stan na 01.01.2019) PIERWSZY REGION ZA DARMO, co pozwala przetestować zalety wersji płatnej za darmo.
  • Po polskiej stronie może to być region Nowy Targ, obejmujący całe polskie Podtatrze. Strona słowacka zawiera się w dwóch regionach: region Žilinský oraz region Prešovský, niemal zgodnie z podziałem administracyjnym.


Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^