O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce

_
<
Kategoria:
Miejsca o szczególnych walorach historycznych, kulturowych, przyrodniczych na szlaku i w okolicy
Telefon:
18 265 81 18
Adres:
Czerwienne 341

Opis

Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce - Świątynia, wybudowana wg projektu mgr inż. arch. Czesława Białego z Nowego Sącza i poświęcona 26 sierpnia 1991 roku przez ks. Kardynała Macharskiego. Jest to jeden z najpiękniejszych kościołów w Tatrach. Na zewnątrz – dość niepozorny, wnętrze wprost urzeka niesamowitą ilością misternych rzeźb wykonanych w drewnie. Miejsce to odwiedza corocznie przynajmniej 3 tysiące ludzi z racji swego wypoczynku w górach, zwłaszcza w miesiącach letnich. Kościół usytuowany w niezwykle pięknej, górskiej scenerii.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^