O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Trasa narciarska "Śladami Olimpijczyków" wśród najlepszych tras rodzinnych w Polsce!

Trasa narciarska "Śladami Olimpijczyków" wśród najlepszych tras rodzinnych w Polsce!
Koniec lutego i pierwsze cieplejsze dni już za nami. Nie oznacza to, że musimy rezygnować z przygody z biegówkami.

Udostępnij:
google plus mail

Wciąż doskonałe warunki narciarskie panują w dolinie Lepietnicy w Obidowej w Gminie Nowy Targ na szlaku "Śladami Olimpijczyków". Przypomnijmy, że powstał on kilka lat temu w ramach polsko-słowackiego mikroprojektu dofinansowanego przez Euroregion "Tatry". Od tamtej pory rozwija się coraz bardziej, jest profesjonalnie przygotowywany ratrakiem, powstała polana treningowa sztucznie naśnieżana, wypożyczalnia sprzętu, do dyspozycji jest też parking i możliwość lekcji z instruktorem.
W ostatnich dniach otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość, że szlak "Śladami Olimpijczyków" z Obidowej na Turbacz znalazł się wśród najlepszych rodzinnych tras na biegówki w Polsce w zestawieniu niemieckiej marki C&A!
Zapraszamy do zapoznania się z tym zestawieniem i całym artykułem na stronie internetowej: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/najlepsze-trasy-na-biegowki-z-dziecmi.  
 
fot. arch. Urząd Gminy Nowy Targ
 

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^