O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Wiosna! Czas na rower!

Wiosna! Czas na rower!
Dookoła czuć i widać wiosnę. Widać też coraz więcej rowerzystów. W ostatni weekend na ścieżce rowerowej wokół Tatr aż zaroiło się od małych i dużych wielbicieli dwóch kółek.

Udostępnij:
google plus mail


I nie można się temu dziwić - świetna infrastruktura rowerowa, asfaltowe, niewymagające trasy dla całej rodziny, miejsca postojowe, przepiękne widoki na Tatry, Babią Górę i Gorce, wspaniałe słońce, a wokół kwitnące krokusy i budząca się do życia przyroda. Wszystko zachęca do wycieczek rowerowych. Blisko 100 km nowych tras rowerowych czeka!
 
 
Jak wyglądają trasy Szlaku wokół Tatr i towarzyszące im atrakcje? Zobacz nasz film promocyjny:
 
 
Wiele ciekawych propozycji wycieczek po trasach Szlaku wokół Tatr od Nowego Targu przez Czarny Dunajec aż na Słowację do Trzciany, oraz w Kieżmarku, Liptowskim Mikulaszu i okolicach znajdziecie w naszym przewodniku rowerowym:
 
Opisy dostępnych tras rowerowych: ZOBACZ TUTAJ  ikona strzałka
 
Mapy tras: ZOBACZ TUTAJ  ikona strzałka
 
Profile tras: ZOBACZ TUTAJ  ikona strzałka
 
Przypominamy, że przepisy obowiązujące rowerzystów na Słowacji i w Polsce różnią się i dlatego udając się na wycieczkę Szlakiem wokół Tatr warto pamiętać o najważniejszych przepisach. Można je sprawdzić w naszym przewodniku na ostatniej stronie lub na świetnej infografice na tablicy informacyjnej dostępnej m.in. tutaj:  ikona strzałka
 
A tym, którzy jeszcze nie przygotowali swojego roweru do nowego sezonu polecamy bardzo dobry artykuł:    ikona strzałka
 

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^