O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu

_

Galeria

Kategoria:
Miejsca o szczególnych walorach historycznych, kulturowych, przyrodniczych na szlaku i w okolicy
Miejsce przyjazne turystycznie:
tak
Telefon:
+48 18 26 412 42
Adres:
ul. Jana III Sobieskiego 4, 34-400 Nowy Targ

Opis

To jeden z najciekawszych obiektów na trasie Szlaku wokół Tatr. Przestępując progi Muzeum znajdziecie się w dawnej oficynie drukarskiej odtworzonej na wzór prowadzonego od 1898 r. w Nowym Targu zakładu Ignacego Borka. Oryginalne maszyny i wyposażenie pozwolą zapoznać się Wam z dawnymi technikami i procesem druku. Wśród nich najcenniejszym eksponatem jest jedyna tego typu zachowana do dnia dzisiejszego, maszyna drukarska z połowy XIX wieku, pochodząca z wiedeńskiej fabryki maszyn założonej w 1836 roku przez Christiana Leo Müllera i Friedricha Helbiga. Ekspozycja, na którą składa się imponujący zbiór dawnych druków i fotografii oraz interaktywne aplikacje, przybliżą Wam z kolei życie kulturalne, społeczne, polityczne i gospodarcze Nowego Targu z początku XX wieku. Planując dłuższy pobyt w Nowym Targu, szczególnie z dziećmi warto zainteresować się ofertą warsztatową tego Muzeum i wziąć udział np. w warsztatach „Zróbmy książkę”.

Godziny otwarcia:

wtorek-piątek: 8.00 - 16.00

sobota: 9.00-14.00

Wstęp bezpłatny

 

muzeum_drukarstwa@mok.nowytarg.pl

https://www.facebook.com/MuzeumDrukarstwawNowymTargu/

Udogodnienia

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^