O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Trasa rowerowa z Liptowskiego Mikulasza do Żarskiej Doliny

Trasa średnio-trudna, długość ok. 14 km
 

Ciekawą propozycją jest ścieżka rowerowa biegnąca do Żarskiej Doliny w Tatrach. Jadąc szlakiem wokół Tatr wzdłuż Wagu w kierunku wschodnim, dojeżdża się do ujścia potoku Smreczanka, trasa prowadzi wzdłuż prawego brzegu potoku, aż do nowego mostu na obrzeżach dzielnicy Podbreziny (5,7 km od mostu Paluczańskiego). Po przekroczeniu mostu ścieżka biegnie na północ w kierunku Tatr, już lewym brzegiem potoku aż do Smreczan, gdzie powtórnie wraca na prawy brzeg Smreczanki (9,5 km). Trasa kończy się w Żarze za ośrodkiem narciarskim i sportowym przy zajezdni autobusów (14 km). Można kontynuować wycieczkę do schroniska w Żarskiej Dolinie (1289 m n.p.m.) albo wjechać na szlak rowerowy biegnący u podnóża Tatr – na zachód do Jałowieckiej Doliny (4,6 km) lub na wschód do Wąskiej Doliny (7,5 km) i dalej do Przybyliny, gdzie znajduje się interesujący skansen budownictwa liptowskiego.

 oprac. na podstawie publikacji: A. Majorczyk "Szlak wokół Tatr. Przewodnik"   
 

 
 
 
 
Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^