O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Múzeum v Kežmarku - Výstavná sieň

_
<
Kategoria:
Lokalne atrakcje turystyczne
Telefon:
+421 52/452 41 43
Adres:
Dr. Alexandra 11, 060 01 Kežmarok, Słowacja

Opis

Múzeum v Kežmarku - Výstavná sieň - kamienica przy ulicy Dr. Alexandra č. 11 jest obecnie używana jako sala wystawowa muzeum. Jest to jeden z najstarszych zachowanych przykładów architektury mieszczańskiej w Kieżmarku i na Spiszu. Dom zachował cenne gotyckie i renesansowe detale architektoniczne, w tym fragmentaryczną renesansową dekorację malarską na portalu wejściowym.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^