O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Podzemie Pod Vežami - Liptovský Ján

_
<
Kategoria:
Lokalne atrakcje turystyczne
Telefon:
+421 908 640 061
Strona www:
Adres:
Jána Čajaka 132, 032 03 Liptovský Ján, Słowacja

Opis

Podziemie Pod Wieżami w Liptowskim Janie to bardzo ciekawe miejsce, w którym można dowiedzieć się wiele o życiu monety od jej początków w głębi ziemi aż po narodziny w mennicy. Odwiedzający to miejsce są świadkami kontaktu metalu z ogniem i wodą, schodzą w głąb ziemi na spotkanie ze złotonośną rudą, by na koniec spróbować samodzielnie wybić monetę. Miejsce ciekawe, szczególnie dla dzieci.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^