O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Synagóga Liptovský Mikuláš

_
<
Kategoria:
Lokalne atrakcje turystyczne
Telefon:
+421 44/552 25 54
Adres:
Hollého 4 031 01 Liptovský Mikuláš Słowacja

Opis

Synagoga w stylu neoklasycystycznym ukończona w 1846. Jej wygląd zewnętrzny zachował się w dużej części do dnia dzisiejszego. Środek mocno zniszczony. Od 1989 trwają tu prace konserwatorskie. Częściowo zrekonstruowano malowidła. Często odbywają się w niej koncerty i wystawy. Miejsce warte zobaczenia, szczególnie przez miłośników sztuki sakralnej i zainteresowanych dziedzictwem żydowskim. Warto się tu zatrzymać choć na chwilę.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^