O SzlakuO Szlaku AktualnościAktualności Zaplanuj wycieczkeZaplanuj wycieczkę Praktyczne informacjePraktyczne informacje Twoja przygodaTwoja przygoda MultimediaMultimedia BlogBlog Miejsca przyjazne rowerzystąMiejsca przyjazne

Słowackie Muzeum Ochrony Przyrody i Speleologii

_
<
Kategoria:
Lokalne atrakcje turystyczne
Telefon:
+421 44 547 72 10
Adres:
Školská 4 031 01 Liptovský Mikuláš

Opis

Słowackie muzeum przyrody i jaskiń - najnowocześniejsze muzeum tego typu na Słowacji. Na powierzchni około 1400 m2 znajdują się rzadkie eksponaty. Największym zabytkiem jest tutaj szkielet lwa jaskiniowego, jednego z największych w Europie. Można tu też zobaczyć prehistoryczną kultową maskę ​​lub model meteorytu. W muzeum nie brakuje urządzeń interaktywnych. Odwiedzający mają okazję zajrzeć do legowiska niedźwiedzia lub spróbować wpełznąć do jaskini. Eksponaty uzupełniają efekty świetlne i dźwiękowe, które sprawiają wrażenie prawdziwej wędrówki po lesie. Słychać śpiew ptaków, świst świstaków i wycie wilka. Na poddaszu muzeum można wziąć udział w ciekawych warsztatach przyrodniczych związanych z pszczelarstwem, wędkarstwem, hodowlą owiec, narciarstwem, ratownictwem górskim. Można też wejść do przytulnej chaty -najstarszej w Tatrach Wysokich. Ekspozycja jaskiniowa znajduje się w podziemiach budynku.

Aktualności
Szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach naboru do systemu Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr
W dniu 29.12.2020 r. zorganizowane zostało szkolenie on-line dla osób zarządzających obiektami, które uzyskały certyfikaty w ramach II naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych na Szlaku wokół Tatr.
Jedyna w swoim rodzaju instalacja na przejściu granicznym Chochołów – Sucha Hora
Na polsko-słowackiej granicy Chochołów-Sucha Hora bezpośrednio na ścieżce rowerowej Szlaku wokół Tatr, która przecina tę granicę (obok wiaty i miejsca odpoczynku dla rowerzystów) powstała specjalna instalacja podkreślająca, że właśnie tutaj, w tym miejscu Małopolski przekraczamy na rowerach granicę państwa.
Oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr!
W ramach realizowanego przez EUWT TATRY w 2020 r. działania wykonano oznakowanie uzupełniające na Szlaku wokół Tatr.
^